İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Fındık İşçileri Tahliye Edildi 03 Ağustos 2018

İlimizde 02-03 Ağustos tarihlerinde etkili olan aşırı yağışlar sonucu Perşembe İlçesi Kırlı mahallesine son 24 saatte 128,2 kg/m2 yağış düştü.

2 Ağustos Perşembe günü Perşembe İlçesi Jandarma komutanlığı tarafından, Merkezimize saat 20:00 sıralarında Perşembe İlçesi Kırlı Mahallesinde Akçaova Çayı kenarında bulunan geçici fındık işçilerinin barındığı çadırları aşırı yağış ve su baskını nedeniyle zarar gördüğü ihbarı yapıldı. Müdürlüğümüz arama kurtarma ekibi olay yerine intikal ederek Jandarma ekipleri ile koordineli bir şekilde yaklaşık 600 işçi ve ailesi Kırlı İlkokulu Spor Salonuna tahliyesi yapılıp, işçilerin araçları da okul yakınında uygun bölgelere çekilmesi sağlandı.

Selden etkilelenen fındık işçilerİ ve ailelerine  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca 2000 parça kıyafet dağıtımı yapılırken, sabah erken saatlerde Erzurum Kızılay Bölge Müdürlüğü ve Ordu Kızılay Şubesi ekiplerince de sıcak çorba ve çay dağıtımı yapıldı.  Öğle yemeği için de 600 kişiye kaşar peyniri, helva, domates, biber, ekmekten oluşan iaşe dağıtımı yapılacak.

AFAD koordinasyonunda çeşitli kurum ve kuruluşlardan 40 personelin çalıştığı olay bölgesinde çalışmalar devam ediyor.