İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Olası Sel Afetine Karşı Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi 25 Eylül 2018

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre 25.09.2018 tarihinde akşam saatlerinde İlimiz genelinde başlayacak ve 2 gün devam edecek olan soğuk, yağışlı hava ve hızı saatte 80 km’ye ulaşabilecek rüzgâr ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukları karşı, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlanması, bilgi paylaşımı ve değerlendirilmesi yapılmıştır. 

Plan kapsamında yapılacak çalışmalar görüşülmek üzere Vali Yardımcısı Sayın Ahmet ARIK Başkanlığında; Büyükşehir Belediye Başkanlığı, OSKİ Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Meteoroloji İl Müdürlüğü,  DSİ 75.Şube Müdürlüğü, Karayolları 77. Şube Şefliği, YEDAŞ İl Koordinatörlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı ve temsilcilerinin katılımı ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezinde saat 14:00’da toplanıldı.

Toplantıda olası bir sel afetine karşı, ilgili kurum ve kuruluşların gerçekleştireceği iş ve işlemlere ilişkin konular ve alınması gereken tedbirler görüşüldü. Yağışların başlamasından sonra gelen ihbarların değerlendirilerek olay seviyesine göre TAMP Ordu’nun Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi’nde devreye sokulması ve ilgili kurum temsilcilerinin çalışmalara başlamasına karar verildi.