İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ORDU
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Afet Bilinci Eğitimi 20 Ekim 2017
foto
19.10.2017 Perşembe günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde planlanan eğitim programı çerçevesinde; Afete Hazır Türkiye Projesi (AHATES) kapsamında Afet Bilinci Eğitimi, Afet çeşitleri, Afet öncesi, sırası ve sonrası doğru davranış şekillerini içeren teorik eğitimlerin yanı sıra tüm personele acil durum tahliye tatbikatı yaptırılarak başlangıç yangınlarına müdahale ile yangın söndürme uygulaması Müdürlüğümüz personelinin koordinasyonunda icra edilmiştir.
[Devamı]
Akkuş İlçesinde Afet Bilinci Eğitimleri 19 Ekim 2017
foto
Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında İlimiz Akkuş İlçesinde çok sayıda okulda 18.10.2017 Çarşamba Günü afet bilinci eğitimleri gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 13 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu’nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu’nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Çamaş İlçesinde Kaybolan Vatandaş Bulundu 09 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüze 8 Ekim 2017 Pazar günü saat 15:40’da Çamaş İlçe Emniyet Amirliği tarafından Ordu İli, Çamaş İlçesi, Sakargeriş Mahallesi, Yukarıduman Dağ küme evleri Mevkiinde Hamdi YEŞİLDUMAN (60 Yaşında) isimli psikolojik sorunları olan vatandaşımızın kayıp ihbarının yapılması üzerine, 3 kişilik Arama ve Kurtarma Ekibi olay yerine intikal etmiş ve UMKE Ekipleriyle beraber arama çalışmalara başlamıştır.
[Devamı]
Ağaçtan Düşen Vatandaş Kurtarıldı 07 Ekim 2017
foto
Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize (AADYM) 7 Ekim 2017 Cumartesi Günü saat 15:20'de , 112 acil hattından yapılan ihbarda, Kabadüz İlçesi, Derinçay Mahallesi, Mesudiye Dereyolu Mevkiinde Muhammed GÜL isimli vatandaşın ağaçtan düştüğü ve arazinin engebeli olması nedeniyle kendisine ulaşılamadığı ihbarı yapıldı. Olay yerine intikal eden AFAD ekibimiz, şahsı bulunduğu yerden çıkartarak 112 ekiplerine teslim etti.
[Devamı]
Ünye'de Kaybolan Vatandaş Bulundu 02 Ekim 2017
foto
Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından 02.10.2017 Pazartesi günü saat 01:45 sularında Ünye ilçesi, Yaycı mahallesi, Orta Küme Evleri Mevkinde 1936 doğumlu alzheimer hastası Müzeyyen ARSLAN isimli şahsın kaybolduğu ihbarı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi'ne yapılmıştır. 4 kişilik Arama ve Kurtarma ekibi gerekli hazırlıkları yaparak olay yerine intikali sağlanmıştır.Jandarma ve AFAD ekiblerinin arama çalışmaları neticesinde kayıp şahıs evinden yaklaşık 750 metre uzaklıkta sağ olarak bulunarak, sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Kayıp İki Vatandaş Bulundu 25 Ağustos 2017
foto
24 Ağustos Perşembe günü akşam saatlerinde; İlimiz Mesudiye İlçesi Topçam Mahallesinde, Kahraman CEYLAN (75) ve Mevlüt ÖZTÜRK (48) isimli şahısların, ormanlık alanda yoğun sis nedeniyle yollarını kaybettiklerinin ve orman içerisinde kaybolduklarının Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize bildirilmesi üzerine, saat 22:30 itibariyle Jandarma, AFAD ve 112 ekipleri tarafından kayıp şahısları arama çalışmaları başlatılmıştır. Sık ağaç ve bitki örtüsü ile kaplı ormanlık alanda, yağmur ve yoğun sis altında yürütülen arama çalışmaları sonucu; kayıp şahıslardan Mevlüt ÖZTÜRK (48)'e Cuma günü saat 14:00 itibariyle, diğer kayıp şahıs Kahraman CEYLAN (75)'a ise saat 16:30 sularında ulaşılmıştır. Kayıp şahıslardan Kahraman CEYLAN (75), bulunduğunda sağlık durumunun iyi olmadığından arama çalışmlarına k...
[Devamı]
Uçurumdan Düşen Vatandaş Ölü Olarak Bulundu 25 Temmuz 2017
foto
112 Komuta Merkezi tarafından, 24.07.2017 tarihinde 00.45 sularında, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine yapılan ihbarda, Fatsa ilçesinden Çatalpınar İlçesi istikametine giderken Kulak Mahallesi ,Kuşkayası Mevkiinde 3 kişi araçla seyir halindeyken Ali ACIELMA (34) isimli vatandaş ihtiyaç gidermek için durduğu yol kenarında uçurumdan aşağı yuvarlandığı ihbarı yapılarak, ekiplerimizden yardım talebinde bulunulmuştur. Ekiplerimiz gerekli hazırlıkları yaparak, olay yerine varmak üzere kurumdan çıkış yapmıştır. Olay mahalline ulaşan ekiplerimiz uçurumdan yuvarlanan şahsa ulaşmış ve ölü olarak 112 ekiplerine teslim etmişlerdir.
[Devamı]
Gıda Yardımı Kampanyasında Toplanan Yardımlar Dualarla Gönderildi 11 Temmuz 2017
foto
Fırat Kalkanı Operasyonu sonucu terör örgütlerinden temizlenen bölgelerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu Gıda Yardımı için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının talebi üzerine Valiliğimiz Olurları ile düzenlenen yardım kampanyası son bulmuştur.
[Devamı]
Suriyeli Müslüman Kardeşlerimize Ramazan Yardımı Kampanyası 14 Haziran 2017
Fırat Kalkanı Operasyonu neticesinde Suriyede terör örgütlerinden temizlenen sınırımıza yakın bölgelerde yaşayan Müslüman kardeşlerimize Ramazan Yardım Kolisi hazırlanması için İlimiz genelinde Ordu Valiliği Oluru ile 23 Haziran 2017 tarihine kadar yardım toplama kampanyası başlatılmıştır. Ziraat Bankası Ordu Şubesi (217) nezlinde yer alan hesaba 23 Haziran tarihine kadar yardım etmek isteyen hemşerilerimiz ve STK'lar yardımda bulunabileceklerdir. Toplanan yardım miktarı ile Ramazan Yardım Paketi alınarak Ramazan Bayramı öncesinde bölgeye ulaştırılacaktır. Yardım kampanyasının hesap bilgileri:
[Devamı]
Sayfalar: 12345