İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ORDU
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Uçurumdan Düşen Vatandaş Ölü Olarak Bulundu 25 Temmuz 2017
foto
112 Komuta Merkezi tarafından, 24.07.2017 tarihinde 00.45 sularında, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine yapılan ihbarda, Fatsa ilçesinden Çatalpınar İlçesi istikametine giderken Kulak Mahallesi ,Kuşkayası Mevkiinde 3 kişi araçla seyir halindeyken Ali ACIELMA (34) isimli vatandaş ihtiyaç gidermek için durduğu yol kenarında uçurumdan aşağı yuvarlandığı ihbarı yapılarak, ekiplerimizden yardım talebinde bulunulmuştur. Ekiplerimiz gerekli hazırlıkları yaparak, olay yerine varmak üzere kurumdan çıkış yapmıştır. Olay mahalline ulaşan ekiplerimiz uçurumdan yuvarlanan şahsa ulaşmış ve ölü olarak 112 ekiplerine teslim etmişlerdir.
[Devamı]
Gıda Yardımı Kampanyasında Toplanan Yardımlar Dualarla Gönderildi 11 Temmuz 2017
foto
Fırat Kalkanı Operasyonu sonucu terör örgütlerinden temizlenen bölgelerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu Gıda Yardımı için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının talebi üzerine Valiliğimiz Olurları ile düzenlenen yardım kampanyası son bulmuştur.
[Devamı]
Suriyeli Müslüman Kardeşlerimize Ramazan Yardımı Kampanyası 14 Haziran 2017
Fırat Kalkanı Operasyonu neticesinde Suriyede terör örgütlerinden temizlenen sınırımıza yakın bölgelerde yaşayan Müslüman kardeşlerimize Ramazan Yardım Kolisi hazırlanması için İlimiz genelinde Ordu Valiliği Oluru ile 23 Haziran 2017 tarihine kadar yardım toplama kampanyası başlatılmıştır. Ziraat Bankası Ordu Şubesi (217) nezlinde yer alan hesaba 23 Haziran tarihine kadar yardım etmek isteyen hemşerilerimiz ve STK'lar yardımda bulunabileceklerdir. Toplanan yardım miktarı ile Ramazan Yardım Paketi alınarak Ramazan Bayramı öncesinde bölgeye ulaştırılacaktır. Yardım kampanyasının hesap bilgileri:
[Devamı]
Parkinson Hastası Kayıp Vatandaş Sağ Olarak Bulundu 01 Haziran 2017
foto
01.06.2017 günü gece saatlerinde, 156 Jandarma İhbar hattından, Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezimize yapılan ihbarda, Perşembe İlçesi Kovanlı Mahallesinde ikamet eden 83 yaşındaki parkinson hastası bir vatandaşımızın kayıp ihbarı yapıldı.
[Devamı]
Afet Bilinci Eğitimleri 12 Mayıs 2017
foto
Müdürlüğümüz personeli, 09-11.05.2017 tarihlerinde İlimiz Gölköy ve Mesudiye İlçelerindeki okullarda, Afete Hazır Okul Projesi kapsamında çok sayıda öğretmen ve öğrenciye afet bilinci eğitimi verdi.
[Devamı]
Karşıayaka İlkokulu ve Ortaokulunda Afet Bilinci Eğitimi 18 Nisan 2017
foto
Altınordu İlçesi, Karşıyaka İlkokulu ve Ortaokulunda, Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında, çok sayıda öğrenciye afet bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Devam Ediyor 11 Nisan 2017
foto
Afete Hazır Okul Eğitimleri Projesi kapsamında, 10-11 Nisan tarihlerinde İlimiz Altınordu İlçesindeki 19 Eylül Ortaokulu, Gazi İlkokulu ve Ortaokulu ve Merkez İlkokulu ve Ortaokulunda çok sayıda öğretmen ve öğrenciye afet bilinci eğitimleri verildi.
[Devamı]
Bahçeşehir Kolejinde Afet Bilinci Eğitimi 06 Nisan 2017
foto
Afete Hazır Okul Projesi kapsamında Bahçeşehir Kolejinde çok sayıda öğrenciye afet bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Suriyeli Çocuklar İçin Okul Malzemesi Desteği 05 Nisan 2017
foto
Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye’de Azez, Çobanbey, Jerablus ve El-bab bölgelerinde devam eden güvenli bölge oluşturma çalışmaları nedeniyle hayatın normal akışına dönebilmesi ve eğitim sisteminin ayağa kaldırılabilmesi için Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce temin edilen 210 adet öğrenci sırası, 6 adet öğretmen kürsüsü ve 14 adet yazı tahtası Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce nakliyesi için araç sağlanarak, Kilis İline gönderilmiştir.
[Devamı]
Merkez Orta Okulu ve Yokuşdibi Ortaokulunda Afet Bilinci Eğitimi 05 Nisan 2017
foto
Müdürlüğümüz personeli, Afete Hazır Okul eğitimleri kapsamında Kabadüz Merkez Orta Okulu ve Yokuşdibi Ortaokulundaki öğretmen ve öğrencilere afet bilinci eğitimi verdi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345