İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ORDU
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kayıp Şahıs Irmakta Ölü Olarak Bulundu 28 Mayıs 2018
foto
28 Mayıs 2018 tarihinde saat 17:50 sularında Jandarma ihbar hattından, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Celal Bodur (28) adlı şahsın, Ulubey İlçesi Güvenköy Mahallesi Melet Irmağına balık tutmak için gittiği ve kendisinden haber alınmadığı ihbarının yapıldığı bildirilmiştir.
[Devamı]
"Filistin'e Umut Ol" Yardım Kampanyası 21 Mayıs 2018
foto
İsrail'in Gazze'de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı nedeniyle Filistin'de, halkın büyük bir kısmı açlık, susuzluk ve sağlık problemleriyle mücadele etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, halkımızın da beklentileri doğrultusunda, dost ve kardeş Filistin halkının içinde bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın koordinasyonunda, bir insani yardım kampanyası başlatılmıştır.
[Devamı]
Ulusal Heyelan Sempozyumu 03 Mayıs 2018
foto
Heyelan konusunda çalışan kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, STK ve özel teşebbüs temsilcilerini aynı platformda buluşturarak; Eşgüdüm ve işbirliğini arttırmak, Mevzuat ve çalışmalardaki boşlukları belirleyerek, görev ve sorumlulukları netleştirmek, Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında elde edilen bilgi ve tecrübeleri paylaşmak, Politikalar üreterek Afet Yönetimini doğru ve hızlı bir şekilde yönlendirmek, Ulusal Heyelan Sempozyumunu her iki yılda bir düzenleyerek geleneksel hale getirmek, amacıyla, Başbakanlık (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) tarafından 11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu düzenlenecektir....
[Devamı]
Ulubey İlçesinde Afet Bilinci Eğitimi 03 Mayıs 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi ( AHATES ) kapsamında icra edilen Afete Hazır Okul Eğitimi İlimiz Ulubey İlçesindeki okullarda 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün eğitmen personelince gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Altınordu İlçesinde Afet Bilinci Eğitimi 04 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi ( AHATES ) kapsamında icra edilen Afete Hazır Okul Eğitimi İlimiz Altınordu İlçesindeki okullarda 04 Nisan 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün eğitmen personelince gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Şehit Yakınları ve Gazilerimize Ziyaret 23 Mart 2018
foto
İlimizde ikamet eden şehit yakınları ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek, aile bireylerinin hal ve hatırlarını soran İl Müdürümüz Osman Işık ve AFAD Ordu personeli, ailelerin ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Şubat ve Mart ayları içerisinde gerçekleştirilen ziyaretlerde, şehit yakınları ve gazilerimiz, ziyeretlerimizden dolayı duydukları memnuniyetlerini belirttiler.
[Devamı]
Ulubey İlçesinde Afet Bilinci Eğitimi 21 Mart 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi ( AHATES ) kapsamında icra edilen Afete Hazır Okul Eğitimi İlimiz Ulubey İlçesindeki okullarda 21 Mart 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün eğitmen personelince gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Çatalpınar İlçesinde Afet Bilinci Eğitimi 14 Mart 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi ( AHATES ) kapsamında icra edilen Afete Hazır Okul Eğitimi İlimiz Çatalpınar İlçesindeki okullarda 14 Mart 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün eğitmen personelince gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı Gerçekleştirildi 28 Şubat 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle "Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı" yapıldı. Altınordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde düzenlenen tatbikata, Vali Yardımcısı AdemÖZTÜRK, Altınordu Kaymakamı Niyazi ERTEN, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Murat YILMAZ, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman IŞIK, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, Ordu Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Adnan MERAL, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
[Devamı]
Ülkemizin Gelecek 5 Yılını Birlikte Planlayalım 22 Şubat 2018
foto
Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Ulusal Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında, yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların kalkınma planı sürecine dâhil olması hedeflenmektedir. Bu kapsamda toplumun tüm kesimlerinin plandan beklentileri ile katkılarını almak ve plana yansıtmak amacıyla bir anket çalışması düzenlenmektedir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567