İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ORDU
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Afet Bilinci Eğitimleri 12 Mayıs 2017
foto
Müdürlüğümüz personeli, 09-11.05.2017 tarihlerinde İlimiz Gölköy ve Mesudiye İlçelerindeki okullarda, Afete Hazır Okul Projesi kapsamında çok sayıda öğretmen ve öğrenciye afet bilinci eğitimi verdi.
[Devamı]
Karşıayaka İlkokulu ve Ortaokulunda Afet Bilinci Eğitimi 18 Nisan 2017
foto
Altınordu İlçesi, Karşıyaka İlkokulu ve Ortaokulunda, Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında, çok sayıda öğrenciye afet bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Devam Ediyor 11 Nisan 2017
foto
Afete Hazır Okul Eğitimleri Projesi kapsamında, 10-11 Nisan tarihlerinde İlimiz Altınordu İlçesindeki 19 Eylül Ortaokulu, Gazi İlkokulu ve Ortaokulu ve Merkez İlkokulu ve Ortaokulunda çok sayıda öğretmen ve öğrenciye afet bilinci eğitimleri verildi.
[Devamı]
Bahçeşehir Kolejinde Afet Bilinci Eğitimi 06 Nisan 2017
foto
Afete Hazır Okul Projesi kapsamında Bahçeşehir Kolejinde çok sayıda öğrenciye afet bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Suriyeli Çocuklar İçin Okul Malzemesi Desteği 05 Nisan 2017
foto
Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye’de Azez, Çobanbey, Jerablus ve El-bab bölgelerinde devam eden güvenli bölge oluşturma çalışmaları nedeniyle hayatın normal akışına dönebilmesi ve eğitim sisteminin ayağa kaldırılabilmesi için Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce temin edilen 210 adet öğrenci sırası, 6 adet öğretmen kürsüsü ve 14 adet yazı tahtası Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce nakliyesi için araç sağlanarak, Kilis İline gönderilmiştir.
[Devamı]
Merkez Orta Okulu ve Yokuşdibi Ortaokulunda Afet Bilinci Eğitimi 05 Nisan 2017
foto
Müdürlüğümüz personeli, Afete Hazır Okul eğitimleri kapsamında Kabadüz Merkez Orta Okulu ve Yokuşdibi Ortaokulundaki öğretmen ve öğrencilere afet bilinci eğitimi verdi.
[Devamı]
Altın Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevinde Afet Bilinci Eğitimi 23 Mart 2017
foto
Müdürlüğümüz personeli, Afete Hazır Okul eğitimleri kapsamında Altınçocuk Kreş ve Gündüz Bakımevinde yaklaşık 50 öğretmen ve minik öğrenciye afet bilinci eğitimi verdi.
[Devamı]
AYDES Kullanıcı Eğitimleri Verildi 17 Mart 2017
foto
TAMP kapsamında belirlenen hizmet gruplarının planlama ve müdahale süreçlerinin bütünleşik bir sistem üzerinde yönetilebilmesine imkan sağlayan afet yönetim yazılımı olan AYDES'in (Afet Yönetim Karar Destek Sistemi) kullanıcı eğitimi verildi. İlgili hizmet gruplarının AYDES kullanıcılarının katılımıyla 16-17 Mart tarihlerinde AFAD Ordu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimde, kullanıcılara AYDES Sisteminin önemli modüllerinden biri olan Olay Komuta Sisteminin afet öncesi, sırası ve sonrasındaki kullanımı anlatıldı.
[Devamı]
Toplanan Yardımlar Törenle Gönderildi 15 Mart 2017
foto
Fırat Kalkanı Operasyonu neticesinde terör örgütlerinden temizlenen El-bab'daki vatandaşlar için Valiliğimizce İlimiz sınırları içerisinde düzenlenen yardım kampanyasında 205 ton un toplandı. Toplanan 8 tır dolusu yardım, düzenlenen tören sonrası dualarla Kilis Valiliğine gönderildi. Törene, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kurum amirleri ve hayırsever vatandaşlar katıldı.
[Devamı]
Altın Fındık İlkokulu'nda "Afete Hazır Okul" eğitimi verilmiştir 03 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında İlimiz Altınordu İlçesi Altın Fındık İlkokulu'nda "Afete Hazır Okul" eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234