İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Şüpheli Varil Uyarısı 04 Ekim 2018
foto
04 Ekim 2018 Perşembe günü saat 10:15'te Müdürlüğümüze, Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Fatsa İlçesi, Dolunay Mahallesi Sahili Mevkinde, deniz kenarında şüpheli bir varilin kıyıya vurduğu ihbarı yapıldı. Müdürlüğümüzden KBRN ölçümlerinin yapılması için yardım talep edilmiştir.
[Devamı]
Olası Sel Afetine Karşı Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi 25 Eylül 2018
foto
Meteorolojiden alınan son bilgilere göre 25.09.2018 tarihinde akşam saatlerinde İlimiz genelinde başlayacak ve 2 gün devam edecek olan soğuk, yağışlı hava ve hızı saatte 80 km’ye ulaşabilecek rüzgâr ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukları karşı, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlanması, bilgi paylaşımı ve değerlendirilmesi yapılmıştır.
[Devamı]
Fındık İşçileri Tahliye Edildi 03 Ağustos 2018
foto
İlimizde 02-03 Ağustos tarihlerinde etkili olan aşırı yağışlar sonucu Perşembe İlçesi Kırlı mahallesine son 24 saatte 128,2 kg/m2 yağış düştü. 2 Ağustos Perşembe günü Perşembe İlçesi Jandarma komutanlığı tarafından, Merkezimize saat 20:00 sıralarında Perşembe İlçesi Kırlı Mahallesinde Akçaova Çayı kenarında bulunan geçici fındık işçilerinin barındığı çadırları aşırı yağış ve su baskını nedeniyle zarar gördüğü ihbarı yapıldı. Müdürlüğümüz arama kurtarma ekibi olay yerine intikal ederek Jandarma ekipleri ile koordineli bir şekilde yaklaşık 600 işçi ve ailesi Kırlı İlkokulu Spor Salonuna tahliyesi yapılıp, işçilerin araçları da okul yakınında uygun bölgelere çekilmesi sağlandı.
[Devamı]
Sel Afetine Karşı Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi 02 Ağustos 2018
foto
İlimizde devam eden kuvvetli ve gök gürültülü yağışlar bugün ve yarında etkisini sürdürerek devam edeceği, yer yer 200kg/m2 yağış bırakacağından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgili kurum ve kuruluşlarca alınacak tedbirler karşılıklı yardımlaşma ve işbirliğinin sağlanması amacıyla Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP ORDU) uygulamaya konulmuştur.
[Devamı]
Kayıp Şahıs Irmakta Ölü Olarak Bulundu 28 Mayıs 2018
foto
28 Mayıs 2018 tarihinde saat 17:50 sularında Jandarma ihbar hattından, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Celal Bodur (28) adlı şahsın, Ulubey İlçesi Güvenköy Mahallesi Melet Irmağına balık tutmak için gittiği ve kendisinden haber alınmadığı ihbarının yapıldığı bildirilmiştir.
[Devamı]
"Filistin'e Umut Ol" Yardım Kampanyası 21 Mayıs 2018
foto
İsrail'in Gazze'de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı nedeniyle Filistin'de, halkın büyük bir kısmı açlık, susuzluk ve sağlık problemleriyle mücadele etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, halkımızın da beklentileri doğrultusunda, dost ve kardeş Filistin halkının içinde bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın koordinasyonunda, bir insani yardım kampanyası başlatılmıştır.
[Devamı]
Ulusal Heyelan Sempozyumu 03 Mayıs 2018
foto
Heyelan konusunda çalışan kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, STK ve özel teşebbüs temsilcilerini aynı platformda buluşturarak; Eşgüdüm ve işbirliğini arttırmak, Mevzuat ve çalışmalardaki boşlukları belirleyerek, görev ve sorumlulukları netleştirmek, Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında elde edilen bilgi ve tecrübeleri paylaşmak, Politikalar üreterek Afet Yönetimini doğru ve hızlı bir şekilde yönlendirmek, Ulusal Heyelan Sempozyumunu her iki yılda bir düzenleyerek geleneksel hale getirmek, amacıyla, Başbakanlık (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) tarafından 11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu düzenlenecektir....
[Devamı]
Ulubey İlçesinde Afet Bilinci Eğitimi 03 Mayıs 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi ( AHATES ) kapsamında icra edilen Afete Hazır Okul Eğitimi İlimiz Ulubey İlçesindeki okullarda 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün eğitmen personelince gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Altınordu İlçesinde Afet Bilinci Eğitimi 04 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi ( AHATES ) kapsamında icra edilen Afete Hazır Okul Eğitimi İlimiz Altınordu İlçesindeki okullarda 04 Nisan 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün eğitmen personelince gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Şehit Yakınları ve Gazilerimize Ziyaret 23 Mart 2018
foto
İlimizde ikamet eden şehit yakınları ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek, aile bireylerinin hal ve hatırlarını soran İl Müdürümüz Osman Işık ve AFAD Ordu personeli, ailelerin ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Şubat ve Mart ayları içerisinde gerçekleştirilen ziyaretlerde, şehit yakınları ve gazilerimiz, ziyeretlerimizden dolayı duydukları memnuniyetlerini belirttiler.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678