İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Duyurular

Kuvvetli Yağış! 14 Eylül 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün ilgi uyarısında, İlimizin iç kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu,heyelan, taşkın ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı, dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Şiddetli ve Aşırı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat! 02 Ağustos 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün ilgi uyarısında, İlimizin orta ve batı kesimlerinde geceden itibaren devam eden yağışlar yer yer 95 kg/m2 aşmış durumdadır. (Ünye:95, Fatsa:59, Çaybaşı:50 kg/m2). Yapılan son ölçüm ve değerlendirmelere göre, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün ve yarın da etkisini devam ettirmesi ve yer yer 200kg/m2'yi aşması beklenmektedir. Yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı, dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Meteorolojik Değerlendirme 01 Ağustos 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün ilgi değerlendirmesinde, İlimiz çevrelerinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (02.08.2018 Perşembe) ve Cuma (03.08.2018) günleri etkisini ve şiddetini artırarak, Samsun'un doğusu ve İlimiz çevrelerinde yerel olarak toplamda 100-200 kg/m2 yağış bırakacağı tahmin edilmektedir. Yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı,dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Sağanak Yağışlara Dikkat! 25 Temmuz 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün ilgi uyarısında, önümüzdeki saatlerde İlimizin batı kesimlerinde (Çaybaşı, Akkuş, İkizce, Kumru, Ünye, Çatalpınar, Fatsa) yerel dolu yağışı ile birlikte sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir.
[Devamı]
Sağanak Yağış Uyarısı! 28 Mayıs 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün ilgi uyarısında, bu gece saatlerinden itibaren İlimizde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (29.05.2018 Salı) akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir. Yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı, gerekli tedbirlerin alınarak hazırlıklı olunmalıdır.
[Devamı]
Sis Uyarısı 09 Nisan 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün ilgi uyarısında, Karadeniz kıyısında etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen sis hadisesinin önümüzdeki üç gün boyunca zaman zaman yoğunluğunu artırarak devam edeceği tahmin edilmektedir. Sis nedeniyle başta deniz ve hava ulaşımı olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, gerekli tedbirlerin alınarak hazırlıklı olunması, can ve mal kaybının önlenmesi için halkımızın uyarılması hususunda, dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Sağanak Yağış! 23 Mart 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün ilgi uyarısında, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren İlimiz çevrelerinde etkisini artırması beklenen sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışların, yarın (Cumartesi) akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklenmektedir.
[Devamı]
Kuzey Afrika Kaynaklı Toz Taşınımı 22 Mart 2018
Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının bu gece saatlerine kadar Bölgemizin iç kesimlerinde etkili olmaya devam edeceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Kuvvetli Rüzgar! 02 Mart 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün ilgi değerlendirmesinde, 03.03.2018 Cumartesi günü, rüzgarın bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli rüzgar, fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (50-70 km-saat, yer yer 80 km-saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Kuvvetli Yağışlara Dikkat! 28 Şubat 2018
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün ilgi uyarısına göre, bu gece saatlerinde başlayacak yağışların; gece ilerleyen saatlerden itibaren etkisini artırarak yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve zamanla karla karışık yağmur (21-50 mm), iç ve yüksek (200 m . ve üzeri rakımlı) kesimlerde ise yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması beklenmektedir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234