İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ORDU
Ordu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Duyurular

Kar Yağışı! 15 Şubat 2017
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün yaptığı uyarıda, Bölgemizde devam eden kar yağışlarının bu geceden itibaren etkisini artırarak 17.02.2017 sabah saatlerine kadar, İlimiz kıyı kesimlerinde kuvvetli (10-20 cm), iç ve yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması beklenmektedir.
[Devamı]
Bölgemiz Kardeniz Üzerinden Gelen Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girecek 10 Şubat 2017
Bölgemizin , yarın (11.02.2017 Cumartesi) Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği; yağışların, 11.02.2017 Cumartesi günü İlimiz çevrelerinde yağmur, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği, 12-14.02.2017 tarihlerinde ise İlimiz genelinde kar şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir.
[Devamı]
Don ve Çığ Tehlikesine Dikkat! 30 Ocak 2017
Ordu çevrelerinde mevcut kar örtüsü üzerine yer yer yoğun olmak üzere kar yağışı ile birlikte kıyı kesimlerde hafif ve orta kuvvette, iç kesimlerde ise kuvvetli don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çığ, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, zirai don vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Zirai Don Olayı! 26 Ocak 2017
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün uyarısına göre, bugün (26.01.2017) akşam saatlerinden itibaren, zirai faaliyetler ve seracılığın devam ettiği bölgemizin kıyı kesimlerinde orta kuvvette, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli zirai don beklenmektedir.
[Devamı]
Yoğun Kar Yağışı! 25 Ocak 2017
foto
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün ilgi uyarısında 26 Ocak Perşembe günü öğlen saatlerinden itibaren, 28 Ocak Cumartesi günü gece saatlerine kadar İlimiz çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı beklenmektedir. Kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, don. vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Orta Karadenizin Kuzeyinde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Bekleniyor! 12 Ocak 2017
Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıda, Bölgemizin halen güney ve güneybatılı yönlerden esmekte olan rüzgarın İlimiz çevrelerinde yer yer kuvvetini artırarak bugün gece saatlerine kadar kuvvetli ve fırtına (60-80km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.
[Devamı]
Kuvvetli Soğuk Hava Dalgası Bekleniyor! 06 Ocak 2017
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıda; balkanlar üzerinden gelen aşırı soğuk havayla birlikte; Cumartesi öğle saatlerinden sonra bölgemizin batısından başlayarak hava sıcaklıklarının ani düşüşle mevsim normallerinin 4-9 derece altında olacağı tahmin edilmektedir. Hafta ortasına kadar etkili olması beklenen soğuk havayla birlikte meydana gelebilecek olumsuzluklara ( buzlanma, don, sağlık sorunları vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Kuvvetli Rüzgar ve Baca Gazı Zehirlenmelerine Dikkat! 20 Aralık 2016
Bölgemizin kuzeyinde batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgârın; yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar İlimiz çevrelerinde fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmeleri, baca gazı zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Sağanak Yağmur ve Kar Yağışlarına Dikkat! 29 Kasım 2016
foto
Bölgemizin bu gece Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; bu gece saatlerinden itibaren İlimiz kıyı kesimlerinde sağanak yağışın etkisini artırararak yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olması ve yağışların yarın (Çarşamba) İlimiz iç kesimlerinde kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Perşembe gününe kadar etkisini sürdürecek olan kar yağışının iç kesimlerde 10-20 cm yüksekliğinde olacağı tahmin edilmektedir.
[Devamı]
Zirai Don Olayı! 16 Kasım 2016
Bölgemizde etkili olan yağışlı havanın etkisini kaybetmesiyle birlikte bu geceden başlayarak önümüzdeki üç gün boyunca gece ve sabah saatlerinde bölgemizin iç kesimlerinde orta kuvvette ve kuvvetli zirai don olayı beklenmektedir. Zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
Sayfalar: 12